Poszukiwanie sensu życia jest jednym z najstarszych i najdonioślejszych, ale i najbardziej frustrujących zajęć ludzkości. Porażki w tym poszukiwaniu stanowią nie tylko przejaw dzisiejszych kryzysów kulturowych i cywilizacyjnych, lecz należą także do głównych ich powodów. Dzisiejsza sztuka i literatura niejako żywi się nimi. Kiedyś analizując dzieło literackie, należało odpowiedzieć na pytanie: "CO AUTOR CHCIAŁ PRZEZ TO POWIEDZIEĆ"; dziś nawet najwięksi autorzy poszukują jedynie nowych środków wyrażenia beznadziejności życia.
Michał Heller


Kiedy czytam, zawsze mam wrażenie, jakbym jadła. Natomiast potrzeba czytania jest jak nieznośny wilczy głód.

Susan Sontag


Literatura to próba zapisania na jakiś twardy dysk tego, co masz na pulpicie.
Agnieszka Wolny-Hamkało

wtorek, 10 września 2013

Jesienny powrót

Szanowni Czytelnicy,

długa przerwa na blogu spowodowana była faktem banalnym: rozpoczął działalność portal, którego jestem współzałożycielką. Prace nad budową takiego miejsca w sieci są fascynujące i bardzo czasochłonne. Kiedy już portal ruszył, okazało się, że to kolejne miejsce, w którym można pisać recenzje. Na szczęście okazało się również, że portal rządzi się własnymi prawami i... stanowczo większą publikę mają tu teksty krótkie i recenzje rozmiarów mikrych.
Wracam więc do pisania recenzji dłuższych na blogu, a te które popełniłam gdzie indziej w czasie mojej tu nieobecności, linkuję:


Chyba zacznę od "Ości" Karpowicza albo od "Dziuni" Nowakowskiej, albo... znów nie wiem od czego zacząć. Z tymi książkami, to tylko kłopot ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pokrytykowałbyś trochę...:) Zapraszam

AddThis